• 1
  • 2

Spotkanie Ostrowskiego Sztabu Jedno z kolejnych spotkań ostrowskiego Sztabu Organizacyjnego obchodów 100-lecia Chorągwi Wielkopolskiej odbyło się 23 lutego 2012, w siedzibie Komendy Hufca ZHP Ostrów Wielkopolski. Podczas spotkania omówiono kwestie organizacyjne i stopień przygotowań do obchodów. Druh Dariusz Potasznik przedstawił relację ze spotkania z Prezydentem Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, które miało miejsce 21.02.2012 w Urzędzie Miasta. Omówiono kwestie programowe Zlotu Chorągwi Wielkopolskiej, podjęto tematykę pomnika harcerskiego, billboardów - witaczy okolicznościowych z wizerunkiem harcerskim na terenie miasta. Na tę okoliczność, prezydentowi została wręczona książka dh. Zbysława Jeżewskiego "Ostrowskie Harcerstwo Korzenie 1912 1920". Hufiec reprezentowali Dariusz Potasznik, Zbigniew Jeżewski i Alicja Jankiewicz. Na spotkaniu sztabu dh. Zbysław Jeżewski otrzymał akceptację regulaminu Konkursu Fotograficznego, który odbędzie się jako impreza towarzysząca "Koncertu Ostrowianie Harcerzom", w październiku, na podsumowania zlotu. Tematyką konkursu będą fotografie dotyczące zlotu. Aktualnie sztab stara się o pozyskanie do współorganizacji konkursu Galerii Ostrowskiej. Druhny Alicja Jankiewicz i Józefa Szlachta przedstawiły informacje dotyczące aktualnego zbioru zdjęć na wystawę fotograficzną, organizowaną przy współpracy z Muzeum miasta Ostrowa Wlkp, która również będzie miała miejsce podczas koncertu. Zaproszony na spotkanie dh. J.Kozan zgodził się na zajęcie się prawą "Koncertu Ostrowianie Harcerzom", adekwatnie do repertuaru wykonawców. Przyjęto propozycję opublikowania trzech widokówek zlotowych zaprojektowanych przez p.Wosia i karty pocztowej, wydanej przy współpracy z Pocztą Polską. Przedyskutowano pomysły dotyczące najodpowiedniejszego miejsca i czasu promocji książki dh. Zbysława Jeżewskiego. Miejsce spotkania autorskiego wyznaczono w Synagodze miejskiej. Organizację oddano w ręce druhny Marii Dybały i Alicji Jankiewicz. Podjęto kwestię patronatów medialnych. Druhna Alicja Jankiewicz jest odpowiedzialna za wystosowanie odpowiedniego pisma do Telewizji Kablowej Proart, oraz rozmowy wstępne z prasą. Druh Maciej Maśliński omówił stan przygotowań do konferencji , której głównym celem będzie propagowanie ZHP wśród nauczycieli i pokazanie analogii między systemem wychowawczym ZHP a systemem edukacji w szkołach. Wśród prelegentów mają znaleźć się: Przewodniczący ZHP, Naczelnik ZHP oraz Minister Edukacji Narodowej. Podjęto działania w celu uzyskania Patronatu Ministerstwa Edukacji Narodowej nad konferencją. Kolejnymi ważnymi tematami spotkania były: wykonanie sztandaru hufcowego, zlotowa msza święta w Farze ostrowskiej oraz związana z nią transmisja telewizyjna i zgoda biskupa, wizyta prezydenta RP na zlocie. Druh Arkadiusz Szymanek przedstawił stan przygotowań do Mistrzostw Wielkopolski w Strzelaniu. HKS Grot zapewni obługę, Bellona zgodziła się na ufundowanie amunicji i zapewnienie broni KBKS. Mistrzostwa mają odbyć się na strzelnicy Bractwa Kurkowego. "Na Zlot Seniorów mamy już zgłoszonych 80-osób, ustalony program z wycieczką do Antonina, na Górecznik, do Lewkowa, zarezerwowane noclegi i wyżywienie w bursie ostrowskiej"- powiedziała Krystyna Sufryd, komendantka Zlotu Seniorów. Zlot Nieprzetartego Szlaku odbędzie się we wrześniu i zostanie dokładnie omówiony podczas najbliższego spotkania instruktorów na turnieju gier i zabaw 29.02.2012. Na spotkanie przybyli: hm.Dariusz Potasznik - Komendant Hufca ZHP Ostrów Wielkopolski, hm.Maria Dybała - z-c d/sp. organizacyjnych, hm.Krystyna Sufryd, Wiesława Klimowicz, phm.Lidia Góralska - członek komendy hufca, phm.Alicja Jankiewicz - Prewodnicząca Zespołu Promocji, Informacji i Wizerunku, Hm.Józefa Szlachta - członek komendy hufca, pwd.Przemysław Pietrzak, hm.Zbysław Jeżewski, phm.Krzysztof Kaczmarek, hm.Arkadiusz Szymanek, hm.Józef Kozan, hm.Maciej Maśliński.

 

Partnerzy 

 

R O H i S

 

Kontakt

Komenda Hufca ZHP Ostrów Wielkopolski
ul. Staszica 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski, Polska
tel. +48 62 736-55-84,

NIP: 778-14-40-251,

Santander Bank Polska S.A.

63 1090 1160 0000 0000 1600 9491

Dane do faktury :
ZHP Chorągiew Wielkopolska - Hufiec Ostrów Wlkp.
ul. św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
NIP 778-144-02-51