• 1
  • 2

Kolejnym odwiedzonym miejscem była Stanica ZHP "Zielona Polana", leżąca na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Piaski Szczygliczka". Zwiad w Ostrowie Wielkopolskim Stanica i cały ośrodek zostały zaproponowane jako jedno z miejsc programowych zlotu. Mogą tutaj odbywać się typowo harcerskie zajęcia w lesie - "tak jak to my harcerze lubimy najbardziej", ale i odważni mogą spróbować swoich sił w Parku Linowym, sportowcy - podczas rozgrywek na Orliku, a miłośnicy lata i wody - skorzystać z oferty sportów wodnych. Tuż nad jeziorem znajduje się również stadnina koni "Borowianka". Wszystkie atrakcje zostaną uwzględnione podczas szczegółowego opracowania programu zlotowego. Jako drugie miejsce, w którym mogą odbywać się zajęcia wyznaczono Park miejski z obszerną polaną np. do lotu balonem, amfiteatrem, lub znajdującym się po drugiej stronie ulicy kinem "Komeda". Jedną z najistotniejszych spraw było zwrócenie uwagi na transport z bazy zlotowej do miasta oraz rozplanowanie posiłków podczas pobytu poza gniazdami. Spacer ulicami miasta, obejrzenie rynku miejskiego, wizyta w Konkatedrze "Fara" pozwoliły na ustalenie szczegółów dotyczących "Dnia Ostrowskiego", przypadającego na niedzielę zlotową. Zwiad w Ostrowie Wielkopolskim W tej sprawie komenda spotkała się w siedzibie Hufca ZHP Ostrowa Wielkopolskiego z p. Jarosławem Majem - przedstawicielem ostrowskiego PTTK. W terminie pokrywającym się ze zlotem harcerskim odbędzie się "61 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK, Antonin 2012". Niedziela będzie dniem wspólnie spędzonym w mieście. Organizatorzy obu imprez rozmawiali o współpracy i jak najbardziej skutecznym i najciekawszym, dla uczestników i mieszkańców, przebiegu imprez. Dyskutowano o rowerowym torze przeszkód, materiałach promocyjnych, wspólnym umieszczaniu logotypów i re-wizytach uczestników obu imprez. Kwestią otwartą pozostała tematyka koncertu "Starego Dobrego Małżeństwa". W niedzielnym spotkaniu wzięli udział: Komendant zlotu - hm. Krzysztof Stankowski (Poznań-Jeżyce), Z-ca komendanta ds. programowych - phm. Joanna Trzeciak (Poznań-Jeżyce), Z-ca komendanta ds. organizacyjnych - phm.Jarosław Ruch (Ostrów Wlkp), Oboźny - phm. Andrzej Walusiak (Poznań-Grunwald), Rzecznik prasowy - hm. Maciej Siwiński (Poznań-Jeżyce), Biuro Zlotu - Olga Bochyńska (Poznań-Jeżyce), Komendant Hufca ZHP Ostrów Wlkp - hm.Dariusz Potasznik , Przewodnicząca Zespołu Promocji, Wizerunku i Informacji Hufca ZHP Ostrów Wlkp - phm.Alicja Jankiewicz .

 

Partnerzy 

 

R O H i S

 

Kontakt

Komenda Hufca ZHP Ostrów Wielkopolski
ul. Staszica 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski, Polska
tel. +48 62 736-55-84,

NIP: 778-14-40-251,

Santander Bank Polska S.A.

63 1090 1160 0000 0000 1600 9491

Dane do faktury :
ZHP Chorągiew Wielkopolska - Hufiec Ostrów Wlkp.
ul. św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
NIP 778-144-02-51