• 1
  • 2

 

Kochani! Od października, dzięki naszemu fantastycznemu wehikułowi czasu, udało Wam się przebyć drogę od prehistorii aż do II Wojny Światowej. Teraz nadszedł najwyższy czas na współczesność! W tym miesiącu zadanie dla Was składa się z dwóch etapów. Pierwszy jest bardzo prosty - musicie zgłosić się na biwak namiestnictwa harcerskiego "Simul" (który odbędzie się 21-23 marca 2014r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie, o szczegółach poinformują Was drużynowi). Zgłoszenia przyjmują Wasi drużynowi. Wszyscy doskonale wiecie, że w naszych czasach wszystkich nas goni czas, dlatego musicie to zrobić nie później niż do 6 marca. Zadbajcie o to, żeby na biwak pojechały wszystkie osoby z Waszego zastępu, bo to może Wam znaczenie pomóc w drugiej części marcowego zadania, które niech na razie zostanie tajemnicą. To zadanie jest na tyle wyjątkowe, że nie będziecie musieli wysyłać raportu z jego wykonania, będziecie oceniani na bieżąco podczas całego weekendu spędzonego z nami.

Kochani!Tym razem przenosimy się w czasy drugiej wojny. Pamiętacie jak to było z harcerstwem w tamtych czasach? Tak? To świetnie! Nie? Czas to zmienić, bo te informacje przydadzą Wam się w nowym zadaniu. 


Każdy zastęp ma za zadanie wymyślić formę upamiętnienia i przypomnienia jednego z wydarzeń zainicjowanych przez Szare Szeregi. Może to być akcja pod Arsenałem, może to być akcja „M”, akcja „N” albo jakiekolwiek inna akcja, wydarzenie, przedsięwzięcie. Macie dowolność formy. Najważniejsze jest to, żeby przypomnieć ludziom o ważnych wydarzeniach i postaciach. Tak więc musicie zrobić coś, co innym osobom przypomni o wybranej przez Was akcji. Możecie zrobić plakaty, ulotki, happeningi, zbiórki dla innych…

 

Liczymy na Waszą kreatywność. 

 

Powodzenia! 

 

Pamiętajcie o PDF

RENESANS to epoka wielkich odkryć i ludzi oświeconych oraz otwartych na otaczający ich świat.

 

W tym miesiącu Waszym zadaniem będzie przenieść się do tamtych czasów i udowodnić jak bardzo otwarci jesteście Wy sami. Wybierzcie minimum dwie organizacje harcerskie lub skautowe i dowiedzcie się o nich jak najwięcej : jaką mają historię, logo, jakie zalety, co proponują swoim członkom, w czym są podobne a w czym różne od ZHP. Następnie stwórzcie album w, którym zaprezentujecie wybrane organizacje.

 

 

Postawcie na otwarty umysł i tolerancję wobec innych organizacji. Oczywiście liczymy na to, że wykonanie albumu nas zaskoczy i będzie tak kreatywne, pomysłowe, że nawet nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć! Albumy dostarczcie na biwak namiestnictwa w marcu, a już teraz zróbcie mu zdjęcia (zdjęcie każdej strony, tak byśmy mogli przeczytać co napisaliście) i przygotujcie – jak zawsze – raport do oceny.

 

Tak jak co miesiąc czekamy na Wasze raporty w postaci plików PDF. Jeśli nie pamiętacie co dokładnie ma się z nim znaleźć, zajrzyjcie do regulaminu, w którym wszystko jest dokładnie napisane. Ocenimy tylko te raporty, które będą poprawnie wykonane.

 

Pamiętajcie, że musimy stawiać sobie wysokie cele! 

 

Trzymamy kciuki!

W tym miesiącu waszym zadaniem będzie przygotowanie dowolnie wybranej przez Was potrawy – może to być całe danie obiadowe, ciasto, ciasteczka itp. Najważniejsze żebyście wykonali je jak najbardziej samodzielne, ale zarazem bezpiecznie. Oznacza to, że możecie poprosić o pomoc kogoś dorosłego, szczególnie do smażenia, pieczenia w piekarniku itp., ale postarajcie się jak najwięcej czynności wykonać samodzielnie – wybór przepisu, listę zakupów, same zakupy, nie kupujcie mrożonek, gotowych paczek warzyw, owoców czy dżemów – zróbcie jak najwięcej rzeczy sami!

 

Przenosimy się bowiem do średniowiecza – epoki, w której gotowano z tego, czym natura obrodziła. Ludzie hodowali wokół domów owoce, warzywa, zboże, a potem sami mielili z niej mąkę! Nie było sklepów, gdzie można było kupić produkty. Spróbujcie upodobnić się do nich i przygotować pyszny posiłek dla zastępu, ale jak najbardziej samodzielnie. Wszystko udokumentujcie zdjęciami – szczególnie to, co robicie samodzielnie, bo samodzielność będzie najwyżej oceniona. Możecie wykorzystać dowolny przepis, ale na zakup składników na wasze przepyszne dzieło nie możecie wydać więcej niż 12 zł (prosimy o zdjęcia paragonów) i nie wolno korzystać ze składników dostępnych w domu!

Jak już ugotujecie, to zjedźcie swoje dzieło, a nam przyślijcie do 31 grudnia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. raport z wykonania zadania w formie pdf, zawierający zdjęcia dokumentujące samodzielne wykonanie zadania oraz paragon z zakupów, nazwę zastępu, pełną nazwę drużyny i słowny opis Waszej kulinarnej przygody.

 

Powodzenia!                      

1 % dla Hufca Ostrów
w 2013 roku:

7.864,39 zł

 

2012 r. - 6.570,90 zł
2011 r. - 6.636,90 zł
2010 r. - 9.767,00 zł
2009 r. - 7.210,20 zł
2008 r. - 3.136,70 zł
2007 r. - 2.938,25 zł
2006 r. - 3.437,30 zł
2005 r. - 2.408,47 zł
2004 r. - 1.882,56 zł

Partnerzy 

World Scout Jamboree

Kontakt

Komenda Hufca ZHP Ostrów Wielkopolski
ul. Staszica 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski, Polska
tel. +48 62 736-55-84,
NIP: 778-14-40-251,
BZ WBK 63 1090 1160 0000 0000 1600 9491

Dane do faktury :
ZHP Chorągiew Wielkopolska
ul. św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
NIP 778-144-02-51