• 1
  • 2

 

Kochani harcerze starsi! Wybaczcie nam spóźnienie z opublikowaniem zadania dla Was. W marcu chcielibyśmy, żebyście pokazali jak nadążacie na nowinkami technologicznymi – mamy nadzieję, że odnajdziecie się w tym jak ryby w wodzie!

 

Przygotujcie prezentację multimedialną swojego zastępu, w której zawrzecie podstawowe informacje o sobie: nazwę, opisy i zdjęcia członków zastępu oraz podsumujecie swój udział w Misji Z. Pokażcie na kolejnych slajdach jak bawiliście się w poszczególnych miesiącach – zaprezentujcie zdjęcia, filmiki, nagrania zrobione podczas naszej podróży w czasie. Prezentacja zostanie wykorzystana podczas Turnieju Zastępów. Pomyślności, pomysłowości, powodzenia z komputerami!

 

Prezentację oraz standardowy raport z wykonania zadania prześlijcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 marca.

W lutym Waszym zadaniem jest cofnięcie się do czasów 1939-1945, a zatem do drugiej wojny światowej. Chcielibyśmy, żebyście odszukali w swojej okolicy miejsca pamięci związane z bohaterami i wydarzeniami tamtych dni. Następnie stwórzcie według własnego pomysłu grę terenową, podczas której uczestnicy odwiedzą te miejsca i dowiedzą się jakie osoby i fakty warto pamiętać. Być może uda Wam się zaprosić do gry harcerzy z młodszej drużyny albo drugi zastęp w Waszej drużynie?

 

Powodzenia!

 

W raporcie pdf zawrzyjcie swój pomysł na grę, pokażcie, że wszyscy razem ją przygotowaliście i opiszcie miejsca, które upamiętniacie. Jeśli uda się sprawić, że ktoś w Waszą grę zagra – koniecznie dołączcie taką informację, a nawet zdjęcia! 

 

Czekamy do 28 lutego, raporty wysyłajcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drodzy harcerze starsi!

 

Zgodnie z upływem miesięcy naszej misji przenosimy się do  kolejnej epoki – renesansu. Jest to czas odrodzenia, otwartości na świat, zainteresowania człowiekiem, jego odczuciami i potrzebami. Pozostając w tym duchu epoki mamy dla Was kolejne zadanie!

 

Tym razem chcielibyśmy, żebyście zmierzyli się z hasłem tolerancji. W tym celu przeprowadźcie wywiad z mieszkającym w Ostrowie cudzoziemcem lub cudzoziemką i porozmawiajcie o odmienności kulturowej, poziomie tolerancji w naszym mieście albo całym kraju itd. Rozmowę nagrajcie na dyktafonie lub zróbcie film.

 

Czekamy na Wasze raporty z wykonania zadania – pamiętajcie żeby były w formacie pdf, zawierały nazwę zastępu i drużyny, zdjęcia dokumentujące pracę całego zastępu oraz opis wykonania zadania. W raporcie umieśćcie tylko ogólne wnioski z rozmowy i swoje wrażenia, a nagrania i filmy opublikujcie na facebookowej stronie Misji Z. W tym miesiącu ocenie podlegać będzie zarówno raport jak i film/nagranie, które wstawicie na Fecebooka.

 

Powodzenia! 

W grudniu Waszym zadaniem jest zamienić się w ludzi średniowiecza. Mówi się, że „nie szata zdobi człowieka”, ale mimo wszystko jest dla nas źródłem informacji o tym, kim jest dany człowiek, z jakiej pochodzi epoki, czym się zajmuje itp. Idąc tym tropem niech ubrania staną się Waszym narzędziem do przeniesienia się w średniowiecze.

Chcielibyśmy abyście wykorzystali cały miesiąc na to, żeby stworzyć minimum jeden strój rodem ze średniowiecza – wykorzystajcie kroje, materiały, styl zaczerpnięty z tamtej epoki i postarajcie się żeby był on jak najbardziej autentyczny. Najważniejsze jest jednak to, żeby był to strój wykonany własnoręcznie – postarajcie się sami uszyć poszczególne elementy, pofarbować tkaniny, stworzyć guziki itp. Taka samodzielna inwencja twórcza zostanie szczególnie wysoko oceniona. Następnie zorganizujcie sobie sesję zdjęciową i zatrzymajcie stroje aż do kwietnia – będą potrzebne na Turnieju Zastępów.

Do 31 grudnia czekamy na Wasze raporty z wykonania zadania, które tradycyjnie mają mieć formę pdf, zawierać zdjęcia z sesji, ale też zdjęcia dokumentujące wykonanie stroju przez cały zastęp, nazwę zastępu, pełną nazwę drużyny i słowny opis. Ślijcie je na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Powodzenia!                            

1 % dla Hufca Ostrów
w 2013 roku:

7.864,39 zł

 

2012 r. - 6.570,90 zł
2011 r. - 6.636,90 zł
2010 r. - 9.767,00 zł
2009 r. - 7.210,20 zł
2008 r. - 3.136,70 zł
2007 r. - 2.938,25 zł
2006 r. - 3.437,30 zł
2005 r. - 2.408,47 zł
2004 r. - 1.882,56 zł

Partnerzy 

World Scout Jamboree

Kontakt

Komenda Hufca ZHP Ostrów Wielkopolski
ul. Staszica 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski, Polska
tel. +48 62 736-55-84,
NIP: 778-14-40-251,
BZ WBK 63 1090 1160 0000 0000 1600 9491

Dane do faktury :
ZHP Chorągiew Wielkopolska
ul. św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
NIP 778-144-02-51